Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 11.11.2021 - 12:45, Güncelleme: 12.11.2021 - 11:47

ATA’yı Sürdürebilir Çevre İçin Ektikleri Çiçeklerle Andılar

 

ATA’yı Sürdürebilir Çevre İçin Ektikleri Çiçeklerle Andılar

Minik öğrenciler, çınarın dalları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Ulu Önder Atatürk’ü sürdürülebilir bir çevre için anlamlı bir etkinlikle andılar.
Minik öğrenciler, çınarın dalları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Ulu Önder Atatürk’ü sürdürülebilir bir çevre için anlamlı bir etkinlikle andılar. İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencileri, 10 Kasım’da okula gelirken, Atalarına sunmak üzere yanlarında buket yerine saksı çiçekleri getirdiler. Ekolojiye destek amacıyla çiçeklerde hediye kağıtları, kurdele vb. kullanmadılar ve Atatürk Bahçesi oluşturdular   “Bir köşk için bir ağacı feda edemem” diyerek Yalova’da ulu bir çınarın dalları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Atatürk’ün çocukları, 10 Kasım’da Ulu Önder’i anlamlı bir etkinlikle andılar. İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Ata’ya Saygı Yürüyüşü kapsamında sürdürülebilir bir çevre için anlamlı bir etkinlik düzenlediler. Ataları için okula buket çiçekler yerine kalıcı olması ve çevreye katkısı olması amacıyla saksı çiçekleri getirdiler.   ATA’NIN DOĞA SEVGİSİNİN İZİNDE… Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencilerinin kurum felsefesinin en önemli parçası olan “Atatürk’ün izinde yaşa” mottosu ile yetişmesi sorumluluğunu taşır.  Özellikle son dönemde öne çıkan sürdürülebilirlik kavramını Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün karakter özellikleri, doğa ve hayvan sevgisi ile ilgili düşünceleri ve bakış açısı ile bağlayarak öğrencilerinin bu bakış açısını öğrenmesini ve hayatlarının parçası haline getirmesini hedefler. Bu sene sürdürülebilirlik konularına yönelik çalışmalarından ötürü “Global School Program” üyesi olan kurum, gezegenin ve insanlarının geleceği için kritik öneme sahip olan sürdürülebilir kalkınma amaçlarına önem veriyor ve bu hedefe yönelik etkinlikler ve uygulamalarında çeşitli düzenlemeler yapıyor.   BUKET YERİNE SAKSI ÇİÇEKLERİ Bu çerçevede, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Ata’ya Saygı Yürüyüşü kapsamında İzmir SEV öğrencileri okula gelirken, Atalarına sunmak üzere yanlarında buket çiçekler yerine kalıcı olması amacıyla saksı çiçekleri getirdiler. Törenlerin ardından okullarında bu çiçeklerle “Atatürk Bahçesi” alanları oluşturdular. Ayrıca getirilen saksı çiçeklerini ekolojiye destek amaçlı hediye kağıtları, kurdele vb. ile sarmayarak, Ulu Önder Atatürk’ün doğa sevgisine saygılarını sundular. Minik öğrenciler, Atatürk’ün izinde daha iyi yarınlar için daha çok çalışacaklarına söz verdiler.
Minik öğrenciler, çınarın dalları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Ulu Önder Atatürk’ü sürdürülebilir bir çevre için anlamlı bir etkinlikle andılar.

Minik öğrenciler, çınarın dalları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Ulu Önder Atatürk’ü sürdürülebilir bir çevre için anlamlı bir etkinlikle andılar. İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencileri, 10 Kasım’da okula gelirken, Atalarına sunmak üzere yanlarında buket yerine saksı çiçekleri getirdiler. Ekolojiye destek amacıyla çiçeklerde hediye kağıtları, kurdele vb. kullanmadılar ve Atatürk Bahçesi oluşturdular

 

“Bir köşk için bir ağacı feda edemem” diyerek Yalova’da ulu bir çınarın dalları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Atatürk’ün çocukları, 10 Kasım’da Ulu Önder’i anlamlı bir etkinlikle andılar. İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencileri,  10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Ata’ya Saygı Yürüyüşü kapsamında sürdürülebilir bir çevre için anlamlı bir etkinlik düzenlediler. Ataları için okula buket çiçekler yerine kalıcı olması ve çevreye katkısı olması amacıyla saksı çiçekleri getirdiler.

 

ATA’NIN DOĞA SEVGİSİNİN İZİNDE…

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencilerinin kurum felsefesinin en önemli parçası olan “Atatürk’ün izinde yaşa” mottosu ile yetişmesi sorumluluğunu taşır.  Özellikle son dönemde öne çıkan sürdürülebilirlik kavramını Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün karakter özellikleri, doğa ve hayvan sevgisi ile ilgili düşünceleri ve bakış açısı ile bağlayarak öğrencilerinin bu bakış açısını öğrenmesini ve hayatlarının parçası haline getirmesini hedefler.

Bu sene sürdürülebilirlik konularına yönelik çalışmalarından ötürü “Global School Program” üyesi olan kurum, gezegenin ve insanlarının geleceği için kritik öneme sahip olan sürdürülebilir kalkınma amaçlarına önem veriyor ve bu hedefe yönelik etkinlikler ve uygulamalarında çeşitli düzenlemeler yapıyor.

 

BUKET YERİNE SAKSI ÇİÇEKLERİ

Bu çerçevede, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Ata’ya Saygı Yürüyüşü kapsamında İzmir SEV öğrencileri okula gelirken, Atalarına sunmak üzere yanlarında buket çiçekler yerine kalıcı olması amacıyla saksı çiçekleri getirdiler. Törenlerin ardından okullarında bu çiçeklerle “ Atatürk Bahçesi” alanları oluşturdular. Ayrıca getirilen saksı çiçeklerini ekolojiye destek amaçlı hediye kağıtları, kurdele vb. ile sarmayarak, Ulu Önder Atatürk’ün doğa sevgisine saygılarını sundular. Minik öğrenciler, Atatürk’ün izinde daha iyi yarınlar için daha çok çalışacaklarına söz verdiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burokratika.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.