Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 29.10.2021 - 13:59, Güncelleme: 29.10.2021 - 15:01

Aydın Didim'de yargı kararını verdi

 

Aydın Didim'de yargı kararını verdi

Didim Derneği tarafından Hisar Mahallesi’nde yapılması planlanan “Jeotermal kaynak kullanarak seracılık faaliyeti projesi” için açılan davada karar, dernek lehine oldu. Aydın 2. İdare Mahkemesi'nce verilen kararda, “ÇED gerekli değildir” kararı iptal edildi.
Didim Derneği tarafından Hisar Mahallesi’nde yapılması planlanan “Jeotermal kaynak kullanarak seracılık faaliyeti projesi” için açılan davada karar, dernek lehine oldu. Aydın 2. İdare Mahkemesi'nce verilen kararda, “ÇED gerekli değildir” kararı iptal edildi. Kemal ETLEÇ/DİDİM POSTASI (AYDIN) Dernek binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Didim Derneği Yönetim Kurulu üyesi Filiz Hekimoğlu, Hisar Mahallesi’nde yapılması planlanan projeyi yargıya taşıdıklarını ifade ederek, “ÇED gerekli değildir kararı iptal oldu. Kentimizin içme suyu kaynakları zehirlenmekten kurtuldu.” dedi. Didim Derneği olarak yaşam alanlarına sahip çıktıkları ,ölçüde, sağlıklı yarınlara kavuşacaklarına inandıklarını kaydeden Hekimoğlu, " Bu inançla kentimizde uygulanmak istenen yatırım programlarını imkanlarımız ölçüsünde incelemeye; sorgulamaya çalışmaktayız. Aklımızda soru işaretleri oluşturanları ise, konusunda uzman kişilerce incelenmesi amacıyla yargıya taşımaktayız. Geçtiğimiz günlerde Aydın Valiliği tarafından “ÇED Gerekli Değildir” kararı verilen ilçemiz Hisar Mahallesi 175 Ada,14 Parsel üzerinde yapılması planlanan “Jeotermal Kaynak Kullanarak Seracılık Faaliyeti Projesi” bu kapsamda derneğimizce ele alınmıştır. Konuyu kararı yargıya taşıdık" ifadelerini kullandı. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Derneğimizin açtığı dava, bilirkişi incelemeleri sonucunda Aydın 2. İdare Mahkemesi, 28 Eylül 2021 tarihinde konuyu karara bağlamıştır. Projeye ait "ÇED Gerekli Değildir" kararı iptal edilmiştir. Mahkemenin aldığı karar ile kentimizde önemli bir sağlık ve çevre kirliliğinin önlenmiş olması önemlidir. Kentimizin havza sularında kirliliğe neden olabilecek zararlar önlenmiştir. Didim’in suları ve toprakları, yargı kararları ile bir kez daha koruma altına alınmıştır. Mahkemenin almış olduğu bu kararın, bundan böyle kentimiz yatırımlarında örnek teşkil etmesini umuyoruz. Kentimizde insana, doğaya ve tüm canlılara saygılı yatırım kararlarını görmek istiyoruz. Bu vesileyle Didim Derneği olarak yaşam alanlarına saygı göstermeyen her türlü projenin de hukuk nezdinde kararlılıkla takipçisi olmaya devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”  
Didim Derneği tarafından Hisar Mahallesi’nde yapılması planlanan “Jeotermal kaynak kullanarak seracılık faaliyeti projesi” için açılan davada karar, dernek lehine oldu. Aydın 2. İdare Mahkemesi'nce verilen kararda, “ÇED gerekli değildir” kararı iptal edildi.

Didim Derneği tarafından Hisar Mahallesi’nde yapılması planlanan “Jeotermal kaynak kullanarak seracılık faaliyeti projesi” için açılan davada karar, dernek lehine oldu. Aydın 2. İdare Mahkemesi'nce verilen kararda, “ÇED gerekli değildir” kararı iptal edildi.

Kemal ETLEÇ/DİDİM POSTASI (AYDIN)
Dernek binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Didim Derneği Yönetim Kurulu üyesi Filiz Hekimoğlu, Hisar Mahallesi’nde yapılması planlanan projeyi yargıya taşıdıklarını ifade ederek, “ÇED gerekli değildir kararı iptal oldu. Kentimizin içme suyu kaynakları zehirlenmekten kurtuldu.” dedi.

Didim Derneği olarak yaşam alanlarına sahip çıktıkları ,ölçüde, sağlıklı yarınlara kavuşacaklarına inandıklarını kaydeden Hekimoğlu, " Bu inançla kentimizde uygulanmak istenen yatırım programlarını imkanlarımız ölçüsünde incelemeye; sorgulamaya çalışmaktayız. Aklımızda soru işaretleri oluşturanları ise, konusunda uzman kişilerce incelenmesi amacıyla yargıya taşımaktayız. Geçtiğimiz günlerde Aydın Valiliği tarafından “ÇED Gerekli Değildir” kararı verilen ilçemiz Hisar Mahallesi 175 Ada,14 Parsel üzerinde yapılması planlanan “Jeotermal Kaynak Kullanarak Seracılık Faaliyeti Projesi” bu kapsamda derneğimizce ele alınmıştır. Konuyu kararı yargıya taşıdık" ifadelerini kullandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Derneğimizin açtığı dava, bilirkişi incelemeleri sonucunda Aydın 2. İdare Mahkemesi, 28 Eylül 2021 tarihinde konuyu karara bağlamıştır. Projeye ait "ÇED Gerekli Değildir" kararı iptal edilmiştir. Mahkemenin aldığı karar ile kentimizde önemli bir sağlık ve çevre kirliliğinin önlenmiş olması önemlidir. Kentimizin havza sularında kirliliğe neden olabilecek zararlar önlenmiştir. Didim’in suları ve toprakları, yargı kararları ile bir kez daha koruma altına alınmıştır. Mahkemenin almış olduğu bu kararın, bundan böyle kentimiz yatırımlarında örnek teşkil etmesini umuyoruz. Kentimizde insana, doğaya ve tüm canlılara saygılı yatırım kararlarını görmek istiyoruz. Bu vesileyle Didim Derneği olarak yaşam alanlarına saygı göstermeyen her türlü projenin de hukuk nezdinde kararlılıkla takipçisi olmaya devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burokratika.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.