Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 06.09.2021 - 16:28, Güncelleme: 07.09.2021 - 10:05

Yapay zeka sigorta sektörüne 3 fayda sunuyor

 

Yapay zeka sigorta sektörüne 3 fayda sunuyor

Yapay zekanın küresel ekonomilere ve sektörlere etkisi her geçen yıl artıyor.
Yapay zekanın küresel ekonomilere ve sektörlere etkisi her geçen yıl artıyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi ile otomatikleştirilebilen çok sayıda manuel işlemi kullanan sigorta sektörü, yapay zekanın en fazla dokunduğu sektörler arasında yer alıyor. Dijital Dönüşüm Danışman Dr. Müh. Gülay Savaş, yapay zekayı iş ve performans süreçlerine dahil eden sigorta şirketlerinin hangi alanlarda fayda elde ettiğini ve en çok kullanılan yapay zeka uygulamalarını paylaştı. Dijital Dönüşüm Danışman Dr. Müh. Gülay Savaş’a göre, yapay zekayı iş ve performans süreçlerine dahil eden sigorta şirketleri, “zaman ve maliyet tasarrufu”, “iyileştirilmiş müşteri deneyimi” ve “daha doğru müşteri fiyatlandırması ve azalan dolandırıcılık sebebiyle artan karlılık” noktalarında fayda sağlıyor. 4 yapay zeka uygulamasının kullanımı yaygın Talep işleme, otomatik onarım maliyeti tahmini, başvuru işleme, sigorta fiyatlandırması, belge oluşturma, müşteri sorgularına yanıt verme ve kişiselleştirilmiş hizmetlerin, yapay zekanın sigortacılıkta öncelikli kullanım yerleri olduğunu belirten Dr. Müh. Gülay Savaş’a göre: • Derin Öğrenme • Doküman İşleme • Chatbot’lar • Duyusal Hesaplama dünyada genelinde en çok kullanılan yapay zeka uygulamaları durumunda. Yapay zeka sigortacılık sektörünü etkilemeye devam edecek Özellikle “Duyusal Hesaplama” ya da duygusal bilgi işlem olarak da anılan uygulamanın, müşterileri daha iyi anlamak ve onların zihinsel durumlarına göre harekete geçmek için kullanılmaya başlandığını ifade eden Gülay Savaş, bilgiyi toplamayı ve işlemeyi öğrenen yapay zekanın, her sektörde etkisinin arttırdığını, bu etkinin en çok hissedileceği sektörlerin başında ise sigortacılık sektörünün olacağını belirtiyor.
Yapay zekanın küresel ekonomilere ve sektörlere etkisi her geçen yıl artıyor.

Yapay zekanın küresel ekonomilere ve sektörlere etkisi her geçen yıl artıyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi ile otomatikleştirilebilen çok sayıda manuel işlemi kullanan sigorta sektörü, yapay zekanın en fazla dokunduğu sektörler arasında yer alıyor. Dijital Dönüşüm Danışman Dr. Müh. Gülay Savaş, yapay zekayı iş ve performans süreçlerine dahil eden sigorta şirketlerinin hangi alanlarda fayda elde ettiğini ve en çok kullanılan yapay zeka uygulamalarını paylaştı.

Dijital Dönüşüm Danışman Dr. Müh. Gülay Savaş’a göre, yapay zekayı iş ve performans süreçlerine dahil eden sigorta şirketleri, “zaman ve maliyet tasarrufu”, “iyileştirilmiş müşteri deneyimi” ve “daha doğru müşteri fiyatlandırması ve azalan dolandırıcılık sebebiyle artan karlılık” noktalarında fayda sağlıyor.

4 yapay zeka uygulamasının kullanımı yaygın

Talep işleme, otomatik onarım maliyeti tahmini, başvuru işleme, sigorta fiyatlandırması, belge oluşturma, müşteri sorgularına yanıt verme ve kişiselleştirilmiş hizmetlerin, yapay zekanın sigortacılıkta öncelikli kullanım yerleri olduğunu belirten Dr. Müh. Gülay Savaş’a göre:

• Derin Öğrenme

• Doküman İşleme

• Chatbot’lar

• Duyusal Hesaplama dünyada genelinde en çok kullanılan yapay zeka uygulamaları durumunda.

Yapay zeka sigortacılık sektörünü etkilemeye devam edecek

Özellikle “Duyusal Hesaplama” ya da duygusal bilgi işlem olarak da anılan uygulamanın, müşterileri daha iyi anlamak ve onların zihinsel durumlarına göre harekete geçmek için kullanılmaya başlandığını ifade eden Gülay Savaş, bilgiyi toplamayı ve işlemeyi öğrenen yapay zekanın, her sektörde etkisinin arttırdığını, bu etkinin en çok hissedileceği sektörlerin başında ise sigortacılık sektörünün olacağını belirtiyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burokratika.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.